Zaostřeno na Jizerky - vyhlášení 3. ročníku fotosoutěže

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci se Správou CHKO Jizerské hory vyhlásila již třetí ročník fotografické soutěže s příznačným názvem Zaostřeno na Jizerky.  Do soutěže se může stejně jako v minulých letech přihlásit každý, kdo zašle papírově i emailem fotografie s tématikou Jizerských hor.

Jeden autor může zaslat maximálně čtyři snímky a to až do 7. června 2013, kdy je uzávěrka.

Následně všechny fotografie zhodnotí odborná porota, ve které zasedne například fotograf Břetislav Jansa, Zdeněk Patzelt, předseda správní rady nadace František Pelc, vedoucí Správy CHKO Jizerské hory Jiří Hušek, autor řady knih Roman Karpaš a další. Vybrané snímky poputují na podzimní výstavu, kde se představí veřejnosti. Z těch nejlepších bude následně sestaven kalendář na rok 2014. Zároveň bude na internetu probíhat i hlasování široké veřejnosti. Na autory vítězných fotografií čekají hodnotné ceny a knihy o Jizerských horách. Podrobnosti o soutěži naleznete na webových stránkách nadace www.jizerky.ecn.cz.

„Minulý ročník se setkal se značným zájmem veřejnosti a přihlášeno bylo přes 200 fotografií od více jak 50 autorů. Náklad kalendářů Zaostřeno na Jizerky 2013 byl rozebrán do posledního a lidé tak jeho nákupen přispěli na výsadbu původních druhů dřevin částkou necelých 80 000,- Kč. Nejen tyto důvody nás vedly k myšlence v celé akci pokračovat", řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Naším cílem je ukázat krajinu i život v Jizerských horách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů opět na projekt podpory biodiverzity lesních ekosystémů, který má za cíl vnášet do porostů původní druhy dřevin a zvýšit druhovou skladbu lesních porostů.

Více informací:
Ondřej Petrovský
ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel.: 605 701 503
e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Vytvořeno 28.3.2013 11:17:12 | přečteno 437x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load