Zaostřeno na Jizerky

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor zve všechny milovníky Jizerských hor na vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky, která vznikla z nejlepších fotografií stejnojmenné fotografické soutěže. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 6. října 2011 od 16.30 hod v Krajské vědecké knihovně v Liberci a výstava zde bude k vidění až do konce října.

V rámci vernisáže proběhne i vyhlášení nejlepších snímků a jejich autorům budou předány hodnotné ceny. Následně se přesune do prostor obchodního centra Fórum Liberec a počítá se i s jejím pokračováním (jakožto putovní) po vybraných obcích Libereckého kraje.

ikona souboruPozvánka

V rámci vernisáže si bude možné zakoupit nástěnný kalendář ve formátu A2 tvořený z 13ti nejlepších fotografií z této fotosoutěže za cenu 300,- Kč. Výtěžek z prodeje bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách. V případě, že byste se vernisáže nemohli zúčastnit, je možné si kalendář objednat přímo od nás. A to buď osobně v naší kanceláři (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3) nebo Vám ho můžeme zaslat poštou. Zde je však potřeba připočítat cenu poštovného a balného, která činí 70,- Kč. Kalendář si je možné objednat na telefonním čísle 605 701 503 (Ondřej Petrovský) nebo emailem (jizerky@ecn.cz ).

Cílem celé fotosoutěže bylo ukázat krajinu i život v našich Jizerkách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že se ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů na pomoc Jizerským horám.

Kontakt:
Mgr. Ondřej Petrovský, ředitel
Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel: +420 605 701 503
email: jizerky@ecn.cz
web: http://jizerky.ecn.cz/

Vytvořeno 4.10.2011 15:33:12 | přečteno 403x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load