ZOO Liberec zahajuje vánoční program

Zoologická zahrada Liberec zahajuje tento týden svůj letošní vánoční program. V jeho průběhu proběhnou tři adventní večerní prohlídky, čtyři komentované vánoční prohlídky a Štědrý den za dobrovolné vstupné.

První večerní prohlídku nabídneme svým návštěvníkům již v úterý 4. prosince (17.00 – 19.00) – tradičně půjde o mikulášskou akci, takže všechny děti obdrží za vstupem do zoo malý dárek (plakát, časopis). Na návštěvníky budou čekat rozsvícené pavilóny, naše zvířata i ukázky přírodnin. Rozžehneme i náš betlém v kontaktní zoo. Jako obvykle nebude chybět ani koupání slonice Rání (17.30) a krmení a cvičení lachtanů (18.30). Druhou adventní prohlídku chystáme na čtvrtek 13. prosince, kdy mj. nabídneme vánoční výtvarnou dílnu v pavilonu žiraf a také křest našeho nového DVD s mláďaty bílého tygra, která se narodila letos 1. července (zastřešený prostor u bufetu Gibon). Poslední předvánoční prohlídka je připravena na pátek 21. prosince a tradičně ji věnujeme vánočním písním a koledám, chybět nebudou ani drobné dárky pro všechny příchozí. Děti do 15 let, které do zoo přinesou nové či nepoužité školní potřeby pro sirotky z Burkiny Faso (projekt Pomozme budoucnosti), mohou vstoupit na všechny tři adventní večerní prohlídky zdarma. Majitelé předem zakoupených vstupenek i permanentních průkazek budou moci do zoo projít bočním vchodem přes vrátnici.

Už poněkolikáté za sebou otevře zoo na Štědrý den svůj areál za dobrovolné vstupné. Návštěvníci tak nebudou muset na pokladně hradit klasické poplatky, ale mohou ve zdejší kasičce zanechat jakoukoli částku, která bude věnována na chov vzácných a ohrožených zvířat. V týž den se v době od 10.00 do 14.00 rovněž rozjede Vánoční expres v našem dětském koutku.

V povánočním týdnu zoo přichystala hned čtyři sváteční komentované prohlídky – uskuteční se 27. a 28. prosince vždy v 10.00 a v 13.00. Kapacita na každou prohlídku je 25 návštěvníků (přihlásit se je možné na safarikova@zooliberec.cz nebo na 487 377 120). Prohlídka v délce 1,5 hodiny zavede zájemce i do zázemí zoo a je navíc zpoplatněna 20 Kč, o něž se navýší běžné vstupné.

Otvírací hodiny ZOO Liberec jsou po celý prosinec v rozmezí 9.00 – 16.30, na Štědrý den a Silvestra pak zavíráme o hodinu dříve.

Vytvořeno 6.12.2012 14:13:50 | přečteno 504x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load