Benefiční večer pro Jizerky

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských ve spolupráci s Lesy ČR, s.p. pořádá již 9. benefiční večer pro Jizerky.

Večer proběhne v pátek 29. dubna 2011 od 18:00 hod v Experimentálním studiu v areálu Lidových sadů v Liberci. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován školám na realizaci projektů ekologické výchovy.

Program 9. benefičního večera pro Jizerky

Na benefičním večeru vystoupí Siegfried Weiss, který se zabývá fotografováním krajiny již více než padesát let. Publikačně se poprvé podílel jako spoluautor na knize Jizerské ticho, která byla vydána v roce 1978. Další obrazové knihy již vytvořil samostatně a věnoval se Českému ráji a Lužickým horám. S fotoaparátem však vždycky nejraději chodil po milovaných Jizerských horách. Během jizerských putování vzniklo dostatek materiálů pro knihu Moje Jizerky. Právě tady zúročil svoji dokonalou znalost krajiny a všem následovníkům nastavil laťku opravdu vysoko. Knihu doprovodil vlastními texty, kterými vyjádřil hluboký cit pro rodný kraj.

Jeho posledním dílem, na kterém spolupracoval i s Otokarem Simmem, je kniha Píseň o lese. A právě tuto knihu Vám zde autor osobně představí. Své povídání doprovodí i fotografiemi z Jizerských hor nejen z knihy samotné, ale i těmi, které nebyly doposud publikované. Dále Vám zda představíme úspěšné ekoprojekty škol z minulých let. Na všechny čeká i anketa o ceny a malé občerstvení, během kterého se můžete setkat s "patrony" Jizerských hor.

ikona souboruPOZVÁNKA

Klub přátel Nadace

Rozhodnete-li se přispět částkou alespoň 100,- Kč, můžete se stát členy Klubu přátel Nadace. Stačí při vstupu spolu se zaplacením příspěvku nahlásit také své jméno a adresu a my Vám následně zašleme děkovný certifikát, potvrzení o daru a knihu, kterou jsme v minulosti podpořili. Nebudete-li se moci benefičního večera zúčastnit a přesto byste se chtěli stát členy Klubu přátel Nadace, můžete Váš příspěvek zaslat na náš účet 3463588/0300. Pro identifikaci Vaší paltby nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést Vaše jméno a adresu. 

Klub přátel Nadace byl založen v roce 2003 a sdružuje již přes 200 lidí, kteří mají kladný vztah k Jizerským horám a rozhodli se Nadaci v daném roce finančně podpořit. Každoročně se podaří od řady soukromých dárců vybrat několik desítek tisíc korun, které putují na projekty zlepšující stav Jizerských hor. Odměnou je nejen dobrý pocit z vhodně darovaných peněz, ale i zasílané knihy a publikace, jejichž vydání jsme podpořili. Dále Vás budeme emailem zvát na akce, které pořádáme nebo jsme jejich uskutečnění napomohli.

Kontakty:
Mgr. Ondřej Petrovský, ředitel
Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel: +420 605 701 503
email: jizerky@ecn.cz  
web: http://jizerky.ecn.cz

 

Vytvořeno 14.4.2011 14:03:45 | přečteno 2899x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load