Fond místních iniciativ – Rychlé granty 2014

Až do vyčerpání alokovaných finančních prostředků je možné podávat žádosti o dotaci z Nadace Via, z Fondu místních iniciativ - Rychlé granty 2014. Uzávěrka příjmu žádostí je každý první čtvrtek v měsíci.

Co jsou Rychlé granty

Rychlé granty představují jednoduše dostupné prostředky na řešení problémů, které se netýkají pouze několika občanů, ale přímo či nepřímo všech obyvatel dané lokality. Chceme jimi povzbudit místní obyvatele, aby se aktivně podíleli na veřejném životě a hájili svá práva.

Za pomoci Rychlého grantu můžete upozornit na aktuální problematickou situaci, pružně a důrazně zareagovat na veřejné dění a/nebo získat odborné podklady pro alternativní řešení problému. Aniž bychom se klonili k jedné nebo druhé straně sporu, podporujeme především otevřenou věcnou diskusi o tématech veřejného zájmu v konkrétních kauzách.

V minulosti byly prostředky využity na hledání šetrnějších řešení výstavby silnic a velkých objektů, na ochranu životního prostředí a na informování veřejnosti o aktuálním dění v obci. Svého určení Rychlé granty nejlépe docházejí tam, kde je nezbytná okamžitá reakce a kde by měla nečinnost dlouhodobé dopady na místní komunitu.

Pokud uvažujete o podání žádosti o podporu v rámci programu Rychlé granty, ozvěte se prosím nejprve manažerovi programu na níže uvedených kontaktech.

Celkem k rozdělení: min. 600 000 Kč
V současné chvíli zbývá k rozdělení: 492 050 Kč
Granty budou poskytovány průběžně do vyčerpání celé částky.

Kdo může žádat:

nadační fondyobecně prospěšné společnostispolky (dříve občanská sdružení) účelová zařízení církví ústavy

Ke stažení:
text vyhlášení ke stažení (, 220.5 kB)
formulář ke stažení (, 892 kB)

Kontakty:
Ondřej Šindelář
tel.: 233 113 370, 731 873 272

Další informace zde

Vytvořeno 14.3.2014 14:39:06 | přečteno 1170x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load