Květen v libereckém iQparku: Science show i zkoumání pod mikroskopem

Květen se v libereckém iQparku ponese v duchu zkoumání pod mikroskopem a Science show. V průběhu všech  víkendů je pak na programu experimentální Science show plná atraktivních pokusů, a v neděli navíc speciální workshop Zkoumání mikrosvěta.

Nebyli by to lektoři iQparku, aby si pro návštěvníky nepřipravili Science show plnou výbuchů a barevných ohňů. Na show pod názvem „Experimenty, které vám doma neprojdou“ si budete moci nechat explodovat na ruce vodík, vyrobit zubní pastu pro slony, nějaký ten kyslík nebo si sáhnout na 500 tisíc voltů.

Nikoho rozhodně nezklame ani program „Okno do mikrosvěta“, který bude probíhat po celý měsíc každou neděli. Zájemci budou moci v laboratořích pod mikroskopem prozkoumat buď vlastní, nebo již připravené preparáty, jako je embryo žáby, lidská krev, sosáček komára či křídlo mouchy.

Květnový harmonogram:

  • Workshop „Okno do mikrosvěta“ – každou neděli od 14 hodin
  • Science show pod názvem „Experimenty, které vám doma neprojdou“ – každou sobotu a neděli od 16 hodin

Běžné vstupné (otevřeno denně 10.00 – 20.00): děti do 100 cm zdarma, 100–140 cm 80 Kč, osoby nad 140 cm 120 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti od 100 do 140 cm) 360 Kč

Další plánované akce v iQparku:

  • 8. 6. 2013 – Muzejní noc
  • Červenec – srpen: Víkendové zábavné workshopy pod názvem „Chemie v kuchyni“

Bližší informace na www.iqpark.cz

Více informací:
Ing. Monika Vamberová, manažerka programu iQparku
Email: vamberova@iQpark.cz
GSM: +420 602 669 479

________________________________________________________________________________

O science center iQpark:

Science center iQpark v Liberci je skutečný ráj vědy a techniky. Na stovkách interaktivních exponátů se vyřádí malí i velcí a zábavnou formou poznají, jak funguje svět kolem nás. Na vlastní kůži můžou vyzkoušet, jak pohodlné je fakírovo lože, jak se cítili pasažéři potápějícího se Titaniku nebo jaké to je koukat na svět skrz obří mýdlovou bublinu. Děti a tatínky určitě naláká možnost zahrát si na hasiče a sklouznout se po hasičské tyči… Na své si zde přijde skutečně každý a jakoby mimochodem pochopí i ty nejsložitější fyzikální nebo mechanické jevy.

Vytvořeno 10.5.2013 11:45:11 | přečteno 1263x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load