Muzejní noc v iQparku: Šílený vědec a zvedání piva vzduchem

Liberecký iQpark se 8. června zapojí do Festivalu muzejních nocí, který bude probíhat napříč celou republikou. Ten, kdo do science centra přijde, se může těšit na výrobu čokolády či si vyzkoušet snímání otisků prstů podle Sherlocka Holmese. Malé i velké návštěvníky pobaví speciální Science show plná experimentů v duchu pohádky „O chemickém království“ a příběhu „Silák vzduch“. Brány iQparku budou pro všechny otevřeny od 18 do 22 hodin zcela zdarma.

Program pro návštěvníky science centra je skutečně pestrý. „Například v laboratořích si každý ´koumák´ bude moci vyzkoušet pravé chemické nářadí či si prohlédnout parazity pod mikroskopem. Děti také milují všechny druhy slizů a podobných hmot – u nás si budou moci sliz samy vyrobit, a to dokonce svítící,“ říká Monika Vamberová, programová manažerka iQparku. Nebude chybět ani příprava laskomin v továrně na čokoládu Willyho Wonky, neviditelný inkoust a spousta dalších interaktivních exponátů.

Nejen pro divadelní fajnšmekry si lektoři iQparku letos připravili dvě tematické Science show se spoustou výbuchů, světel a kouře. „V prvním představení čeká diváky pohádka O chemickém království, ve kterém se princezna Vědomila a šílený vědec Zweistein snaží objevit kámen mudrců, v tom druhém všem ukážeme, co dokáže ´Silák vzduch´,“ upřesňuje Lukáš Durda, lektor iQparku.

Kromě iQparku se do Muzejní noci letos zapojí také Oblastní galerie a Severočeské muzeum. Nově se přidalo také Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Aby si návštěvníci festival užili naplno, bude mezi jednotlivými místy jezdit kyvadlová doprava.

 • Harmonogram Muzejní noci v iQparku (8. června):
  Zahájení Muzejní noci v iQparku – v 18 hodin
  Ukončení Muzejní noci v iQparku – ve 22 hodin

Vstup – zdarma

 • Workshopy
  Workshop „Sherlocka Holmese“ (18:00 – 20:00) – objevte tajemství neviditelného inkoustu a vyzkoušejte si daktyloskopické zkoušky
  Workshop „Slizáci a Lepáci“ (18:00 – 20:00) – vyrobte si svítící sliz
  Workshop „Továrna na čokoládu Willyho Wonky“ (19:00 – 21:00) – vyrobte si bonbony, čokoládu nebo zelený nápoj slurm
  Workshop „Okno do mikrosvěta“ (18:00 – 21:30) – zkoumejte pod mikroskopem
 • Science show
 • Pohádka O chemickém království (od 19:00) – Princezna Vědomila a šílený vědec Zweistein se pokoušejí objevit kámen mudrců.
 • Silák vzduch (od 20:00) – Monotematická science show v podání pana docenta Drozda z matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na témata: Co se stane s natlakovanou PET láhví? Dokáže vzduch zvednout soudek piva?

Bližší informace na www.iqpark.cz

Vytvořeno 29.5.2013 14:01:07 | přečteno 1270x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load