Přijďte v březnu do iQparku a vyrobte si 100 let starou fotografii!

Březen bude v libereckém iQparku ve znamení návratu do historie. Návštěvníci si při víkendových workshopech budou moci vyrobit staré fotografie a naučí se při tom speciální metodě zvané kyanotypie. Odvážní dobrovolníci i napětí lační diváci se opět mohou těšit na efektní Science show plnou bezpečně nebezpečných experimentů. Science show začíná každou sobotu a neděli v 16 hodin, workshopy pak každou neděli ve 14 hodin.

Workshopy jsou určené především pro rodiče s dětmi a kromě chuti experimentovat s sebou nepotřebují vůbec nic. A co konkrétně je čeká? „Tato starodávná technika, známá také jako modrotisk neboli železitý tisk je založená na principu fotocitlivosti železitých solí. Celá technologie spočívá, nejdříve v nanášení této fotocitlivé vrstvy, následné expozici a na závěr vypírání a sušení,“ prozrazuje tajemství výroby Monika Vamberová, projektová manažerka iQparku.

Science show aneb experimenty, které vám doma neprojdou

O tom, že věda je zábava přesvědčí návštěvníky i atraktivní Science show, při které se snadno může stát, že vám budou vstávat vlasy na hlavě. Na vlastní kůži si totiž můžete sáhnout na 500 tisíc voltů, nechat si v dlani vybuchnout vodík, nebo se zapojit do výroby zubní pasty pro slony. To vše a hlavně skvělá atmosféra plná zábavy i napětí po oba víkendové dny od 16 hodin!

Harmonogram akcí:
Víkendové zábavné pokusy - každou neděli od 14 hodin.
Science show – každou sobotu a neděli od 16 hodin.

Bližší informace na www.iQpark.cz

Více informací:
Ing. Monika Vamberová, projektová manažerka iQparku
Email: vamberova@iQpark.cz
GSM: +420 602 669 479

Vytvořeno 5.3.2013 14:34:21 | přečteno 1273x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load