Vědcovy Vánoce v iQparku

Na počátku všeho byly stvořeny… Kalendáře! Shodou náhod bude jeden z nich právě končit. Znamená to, že bude konec světa, nebo byli staří Mayové již znuděni neustále se opakujícími časovými periodami?

Či snad zahrnuli do svých výpočtů i existenci iQparku s jeho bezpečně nebezpečnými experimenty? 21. 12. 2012 v 16 hodin se v iQparku koná Science show s názvem Experimenty na konci světa. Nezničitelný kalendář, svět při extrémně nízkých teplotách, sopečná erupce v laboratorních podmínkách a další experimenty. Přijďte přežít!

Vánoční Science show
Jak vypadá vědcův Vánoční stromeček? Jak se vyrábí prskavky? Je možné během 5 minut vyrobit vánoční mikrovlnkové perníčky?

Přijďte zažít Vánoční Science show do iQparku. Vánoční experimentování plné barev, ohňů a výbuchů, výroba umělého sněhu pomocí Van de Graaffova generátoru a další. To vše mohou návštěvníci iQparku shlédnout každou sobotu a neděli od 16 hodin.

Vánoční workshopy: Výroba originálních vánočních dárků v laboratořích.
Jak se vyrábí mýdlo nebo svíčka? Roušku tajemství vám pomůže odhalit science center iQpark. Přijďte zažít vánoční atmosféru do iQparku. Naše laboratoře se otevírají veřejnosti každou neděli od 14 hodin. Pro malé i velké experimentátory jsme připravili vánoční workshopy. Vytvořte si sami netradiční dárek v našich laboratořích! Vyrobte mýdlo, kterému sami vyberete jeho vůni, barvu a tvar, nebo vánoční svíčku z parafínu, jíž ozdobíte hřebíčkem nebo skořicí. Žádný z výrobců neodejde s prázdnou – vlastnoručně vyrobené mýdlo nebo svíčku si může vzít s sebou domů.

Silvestrovská Science show
Jak slaví vědec příchod Nového roku?  Jak uchovává chlebíčky po celý rok čerstvé? Pozná ethanol od methanolu? Kolik kalorií má cukroví? A co když nemá šampus? Jednoduše si jej vyrobí…  Přijďte zažít pravou Silvestrovskou show plnou výbuchů, ohňů a šampaňského…

Věda je zábavná i o Vánocích!

Harmonogram akcí:
Konec světa v iQparku  - 21. 12. 2012 od 16 hodin
Vánoční zábavné workshopy - každou neděli od 14 hodin
Vánoční Science show – každou sobotu a neděli od 16 hodin
Silvestrovská Science show – 25. až 31. 12. od 16 hodin

Bližší informace na www.iQpark.cz .

Další informace:
Monika Vamberová
602 669 479, vamberova@iQpark.cz

Vytvořeno 17.12.2012 17:06:29 | přečteno 1456x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load