Vytvoř si svůj vlastní parfém nebo mýdlo

Jak se vyrábí parfém a co všechno do něj patří, se v parfumerii nedozvíte. Roušku tajemství vám pomůže odhalit science center iQpark.

V rámci víkendových zábavných workshopů bude v měsíci lednu každou neděli od 14 hodin probíhat workshop „Vytvoř si svůj vlastní parfém nebo mýdlo“. Cílem workshopu je obeznámit veřejnost s tím, jak se vyrábí parfémy a následně si hravou formou vytvořit svoji vlastní vůni. Zkušení lektoři předvedou získávání esence pomocí destilace či lisování. V laboratoři bude připraveno 10 již namíchaných jedinečných parfémů s recepturami a děti mohou buď vyrobit parfém dle receptu, nebo vymyslet svůj vlastní.

Navíc si zkusí vyrábět vlastní mýdlo. Mohou vybrat jeho barvu i vůni! Malí experimentátoři neodejdou s prázdnou, své nové mýdlo i svou jedinečnou vůni si v malém flakonku s rozprašovačem mohou vzít domů. V rámci workshopu se bude promítat prezentace o parfémech.

Přijďte si namíchat vlastní esence a vytvořte si vůni jen pro vás! Víkend v iQparku je plný programů. Navíc každou sobotu a neděli od 16 hodin probíhá Science show plná experimentů, které vám doma neprojdou.

Bližší informace na www.iQpark.cz .

Harmonogram akcí:
Víkendové zábavné workshopy - každou neděli od 14 hodin
Science show – každou sobotu a neděli od 16 hodin

Další informace:
Monika Vamberová
602 669 479, vamberova@iQpark.cz

Vytvořeno 18.1.2013 14:17:41 | přečteno 1665x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load