Biopotraviny 2007

brambory

Od února do listopadu 2007 bude v Liberci probíhat kampaň „Biopotraviny 2007“, jejímž hlavním cílem je rozšíření povědomí o biopotravinách a bioproduktech jako alternativy zdravého životního stylu.

Kampaň koordinuje Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. Součástí kampaně bude analýza sortimentu biopotravin v Liberci, analýza prodejen, kde lze biopotraviny koupit včetně ekofarem zabývajících se výrobou bioproduktů. Po celý rok bude probíhat řada osvětových akcí s tematikou bio. Budou to tematické přednášky a exkurze do některých ekofarem:

  • „Za kozími sýry“ (Dvůr Hlaváč) - návštěva ekofarmy produkující kozí sýry a mléko v kvalitě bio
  • „Září - měsíc biopotravin“ - přednáška o biopotravinách (značení, sortiment, internetový obchod, kde je koupit; výsledky analýzysortimentu biopotravin v Liberci)
  • „Biovína, vína z integrované produkce“ - přednáška s řízenou degustací

Z doplňkových akcí jmenujme např. výstavu starých odrůd ovoce Liberecka, která se uskuteční na konci října a návštěvu moštárny a pálenice Stará Dáma, s.r.o. v Křižanech, která vyrábí přírodní mošty a sirupy bez chemických přísad.

Součástí kampaně bude dále krátká anketa, jejímž cílem je zjistit, zda lidé vědí, co jsou to biopotraviny, zda se s nimi setkali, jak se značí, kde se dají koupit a jestli je již sami kupují. Anketu lze vyplnit elektronicky ikona souboruzde - anketní lístek Biopotraviny 2007 a zaslat mailem na adresu david.kavan@ekovychovalk.cz, dále na akcích pořádáných v rámci kampaně, v některých prodejnách Zdravé výživy v Liberci a v kanceláři Ekoporadny Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s., U Jezu 525/4 (budova VÚTS, a.s. v 1. patře) v Liberci.

Akce v rámci kampaně:

  • 19. května 2007 - exkurze na BIO farmu ve Vsi na Frýdlantsku

Vyhodnocení ankety proběhne v prosinci 2007 - výsledky budou zveřejněny na webových stránkách projektu ORSEJ a v médiích.

Ing. David Kavan

Vytvořeno 31.1.2007 13:26:15 | přečteno 4014x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load