Strom - ; symbol

strom Jizerka

Kampaň Ekoporadny ORSEJ v Novém Městě pod Smrkem je zaměřena na strom jako symbol. V souvislosti se stromy se setkáváme v různých kulturách s nejrůznějšími symbolikami: strom života, strom poznání, strom symbol rodiny.

Kampaň Ekoporadny ORSEJ v Novém Městě pod Smrkem je zaměřena na strom jako symbol. V souvislosti se stromy se setkáváme v různých kulturách s nejrůznějšími symbolikami: strom života, strom poznání, strom symbol rodiny. Jejich impozantní vzhled a dlouhověkost byly příčinou uctívání od dávných dob, jednotlivé druhy stromů získaly u různých národů svůj až magický význam. Stromy se sází při různých příležitostech, např. při narození, při mimořádných událostech (stromy republiky, stromy milénia apod.)
Cílem této kampaně je oslovit veřejnost mikroregionu Frýdlantska a připomenout, jak jsou stromy nejen pro nás lidi důležité a užitečné. Seznámíme se s památnými stromy Frýdlantska a bude připraven i výlet po některých památných či jinak zajímavých stromech.

Součástí kampaně je i anketa zjišťující povědomí obyvatel Frýdlantska o důležitosti stromů a o znalosti chráněných stromů v jejich okolí. Anketu můžete vyplnit zde a zaslat na adresu jana.smidrkalova@ekovychovalk.cz. Nebo přímo v Ekoporadně ORSEJ v Novém Městě pod Smrkem či na akcích dalších Ekoporaden. Za vyplnění ankety děkujeme.

V rámci kampaně bude vydáná publikace s názvem Památné stromy Frýdlantského výběžku. K datu 31.10.2006 bylo ve Frýdlantském výběžku vyhlášeno celkem 26 památných stromů či skupin památných stromů.

Součástí kampaně jsou:

  • Přednáška o památných a jinak chráněných stromech
  • Výlet za stromy
  • Fotosoutěž stromů s názvem - Najdi si svůj strom
  • Výstavafotografií stromů
  • Soutěž - Nakresli nebo vymodeluj svého škůdce
  • Anketa - Co víš o stromech

Akce v rámci kampaně:

Vytvořeno 2.2.2007 10:58:08 | přečteno 4811x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load