Navigace

Školy a pedagogové

 

Světové lesy v časoipse FAO pro děti ZŠ

Časopis Natural Inquirer edice Světové lesy - ; ročník XI / číslo 1 je výborným metodickým materiálem pro výuku předmětů souvisejících se životním prostředím. Jeho cílem je seznámit studenty se současným stavem lesů na planetě Zemi a s trendy jejich vývoje.

Časopis je psán pro studenty srozumitelným jazykem a faktické informace jsou doprovázeny obrázky, fotografiemi, grafy a mapami. Časopis je určen pro studenty základních škol ve věku 11-14 let a také pro jejich učitele, kteří na konci časopisu naleznou náměty pro výuku a podrobný metodický popis práce s časopisem.

Anglický originál vydala Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) společně se Správou lesů Spojených států (United States Forest Service). Českou verzi připravil a vytiskl Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem u příležitosti Evropského týdne lesů, který se koná od 20. do 24. října 2008. Evropský týden lesů bude zahrnovat akce po celé Evropské unii zaměřené na lesnictví. Pokud Vás zajímá Evropský týden lesů, tak se můžete podívat na www.lesnipedagogika.cz /odkaz Evropský týden lesů , kde naleznete i informace o aktivitách v některých krajích ČR a odkaz na evropské stránky tohoto týdne.

Časopis Natural Inquier (ve formátu pdf) si prosím stáhněte na našich webových stránkách: www.uhul.cz , kde je na hlavní straně v aktualitách pod odkazem „SVĚTOVÉ LESY v časopise FAO pro děti v české verzi“.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na:
Ing. Lada MATOUŠKOVÁ PRYLOVÁ
vedoucí oddělení vnějších vztahů a poradenství
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem (ÚHÚL)
Nábřežní 1326
250 01 Brandýs nad Labem
Tel.: 322 319 873, Mob.: 724 255 461, Fax: 326 902 434
E-mail: Prylova.Lada@uhul.cz
www.uhul.cz

Vytvořeno 20.10.2008 12:32:00 | přečteno 3031x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load