Navigace

Školy a pedagogové

 

Chybí vám inspirace pro ekologickou výchovu? Navštivte v říjnu Sedmihorky!

Pořádání vícedenních akcí, na kterých si účastníci vyměňují zkušenosti s realizací praktické ekologické výchovy, má v České republice více než desetiletou tradici.

„Obdobné akce jsou připravovány většinou celorepublikově. Protože je v Libereckém kraji o ekologickou výchovu velký zájem, rozhodli jsme se v roce 2004 připravit ve spolupráci s tehdejším Střediskem ekologické výchovy Statutárního města Liberec třídenní dílnu ekologických výukových programů pro pedagogy z Libereckého kraje. Akce se setkala s velkým úspěchem. Proto jsme se rozhodli připravovat něco obdobného každoročně. Letos proběhne již čtvrtý ročník a to v rozšířeném vydání a nejen pro pedagogy,“ řekl k historii i letošnímu ročníku náměstek hejtmana Libereckého kraje zodpovědný za životní prostředí Radim Zika.
Na rok 2007 připravuje Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou Liberec a Městským střediskem ekologické výchovy při ZOO Liberec Divizna program pro více než 100 zájemců. Cílem akce pod názvem „Environmentální výchova: Nové cesty“ bude hledat nové možnosti ekologické výchovy.
Letošní ročník se uskuteční od 11. do 13. října 2007 v Sedmihorkách u Turnova. Vedle pedagogických pracovníků ze všech stupňů škol a studentů pedagogiky je určen také členům neziskových organizací, pracovníkům veřejné správy i zájemcům z řad široké veřejnosti.
Cílem organizátorů je nabídnout to nejkvalitnější, co je v současné době v České republice nabízeno. Vlastní akci bude předcházet dvoudenní seminář pro pracovníky středisek ekologické výchovy z celé České republiky, který bude veden legendou ekologické výchovy profesorem Stevem van Matrem z USA. Zakladatel celosvětově působícího hnutí Výchova o Zemi navštíví území naší republiky vůbec poprvé.
Pracovníci středisek ekologické výchovy pak budou účastníkům prezentovat vlastní ekovýchovné aktivity. Představí netradiční výukové programy, nové pomůcky či publikace, budou prezentovat projekty či inspirativní pojetí školních plánů.
Veškerý program je realizován v rámci projektu Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje (ORSEJ), který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR (MŽP) a Evropského sociálního fondu v ČR. Díky této dotaci je účast pro všechny zájemce bezplatná.
Bližší informace o akci a přihlášku je možné získat na Krajském úřadu Libereckého kraje u Alexandry Vencové, tel. 485 226 671, e-mail: sasa.vencova@kraj-lbc.cz popř. na www.ekovychovalk.cz.

ikona souboruPřihláška na Poprázdninového setkání v Sedmihorkách u Turnova

ikona souboruProgram Poprázdninového setkání v Sedmihokách u Turnova

ikona souboruPodrobné anotace dílen v programu Poprázdninového setkání v Sedmihorkách u Turnova

ikona souboruFormulář - Plánuji se zúčastnit následujících dílen

Vytvořeno 10.5.2007 13:49:06 | přečteno 3460x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load