Liberecký kraj - nositel projektu ORSEJ

Liberecký kraj získal dotaci na projekt Regionální systém ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje. Projekt je ze 75% hrazen z Evropského sociálního fondu v ČR a z 25% z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky.

Na přípravě projektu se po více jak 1,5 roku podílela pracovní skupina složená z členů neziskových ekovýchovných organizací z celého Libereckého kraje a pracovníků krajského úřadu a liberecké Technické univerzity.

Projekt ORSEJ má návaznost na aktivity Libereckého kraje, které se od roku 2001 postupně rozšiřují. Podpora a rozvoj aktivit ke zvýšení stavu environmentálního vědomí a vzdělanosti obyvatel je jednou z priorit resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje.

Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo v březnu 2003 Krajskou ikona souborukoncepci ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje, kterou zpracovala široká pracovní skupina za koordinace Společnosti pro Jizerské hory o.p.s.


Dalšími aktivitami v oblasti ekologické výchovy Libereckého kraje jsou například:

  • Síť základních škol zabývajících se ekologickou výchovou M.R.K.E.V. : celorepublikový projekt, jehož cílem je rozvoj školního a mimoškolního vzdělávání v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a světy. Projekt je od roku 2000 řízen Sdružením středisek ekologické výchovy Pavučina. Krajským koordinátorem v Libereckém kraji je DIVIZNA - Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec, které při realizaci úzce spolupracuje s resortem rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje.
  • Síť mateřských škol zabývajících se ekologickou výchovou MRKVIČKA : projekt na podporu ekologické výchovy v mateřských školách Libereckého kraje, jehož cílem je aktivovat a podporovat síť mateřských škol se zájmem o ekologickou výchovu.
  • Vzdělávací aktivity pro veřejnou správu, neziskové organizace a širokou veřejnost
  • Publikační činnost - vlastní publikační řada (Naučné stezky Libereckého kraje, Maloplošná chráněná území Libereckého kraje, Památné stromy Libereckého kraje, Geologické zajímavosti Libereckého kraje, Zpráva o stavu životního prostředí Libereckého kraje, Mapový server - informační systém životního prostředí Libereckého kraje)
    - další publikace ve spolupráci (Mravenci Libereckého kraje, Průvodce k naučné stezce Lesy Jizerských hor, ...)
Vytvořeno 10.4.2006 16:12:20 | přečteno 8860x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load