Webové stránky k ekovýchově prostřednictvím včel

Včely žijí v úzkém kontaktu s přírodou. Prostřednictvím jejich života je možné pochopit spoustu přírodních zákonitostí. V Ekocentru Oldřichov v Hájích se rozhodli využít tuto dokonalou výukovou pomůcku pro vzdělávání dětí a mládeže. Rozsáhlý projekt pod názvem Fascinující svět včel a hmyzu - ekologická výchova, osvěta, praktická opatření nabízí řadu praktických aktivit. A kde se o nich nejlépe dozvědět? Na zcela novém webu www.svetvcel.cz.

Najdete zde informace o programech pro děti a mládež o včelách u včel, a to v Ekocentru Oldřichov v Hájích i u 15 včelařů z celého Libereckého kraje. Můžete si zde prohlédnout fotografie ze Dnů včely, dozvědět se, jak se staví takový „hmyzí hotel,“ či si stáhnout výukové pomůcky. Prostřednictvím řady odkazů se proklikáte k zajímavým informacím k tématu. 

Na projektu se vedle organizací z Ekocentra Oldřichov v Hájích - obecně prospěšné společnosti Suchopýr a Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIKu) podílí také Liberecký kraj, Společnost pro Lužické hory a Český svaz včelařů. Na německé straně hranice pak obdobné akce připravují Stanice ochrany přírody Neschwitz ve spolupráci se Zemským saským svazem včelařů.

Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj z Operačního programu Cíl III - Podpora přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. Díky této finanční podpoře je až do 30. června 2014 vše zdarma.

Více najdete na http://www.svetvcel.cz/

Vytvořeno 23.9.2011 12:01:04 | přečteno 3417x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load