Nová kniha o víle Izeríně je na světě

Turistický region Jizerské hory by vám rád představil novou knihu s názvem Devatero řemesel v říši víly Izeríny. Jedná se o volné pokračování prvního dílu Putování s vílou Izerínou, tentokrát se zaměřením na jizerskohorská tradiční nebo již zapomenutá řemesla, která se nám pomalu vytrácejí z denního života.

PŘEDSTAVENÍ NOVÉ KNIHY „DEVATERO ŘEMESEL V ŘÍŠI VÍLY IZERÍNY“

Autorkou textů je opět naše regionální spisovatelka Klára Hoffmanová, o doprovodné kresby se postarala výtvarnice Líba Novotná. Grafické úpravy dokončil Ondřej Dostál a Jablonecká tiskárna, která také knihu vytiskla.

Tato novinka spatřila světlo světa dne 4. října 2014 na Dětském dni na Jizerce, kde byla slavnostně pokřtěna za účasti autorek a víly Izeríny. Kmotry se stali pan Pavel Byron z Muzea Jizerských hor a pan Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR, který křtěnou knihu poctil dalším významným okamžikem, když na ni položil úlomek měsíčního kamene.

Věříme, že tento „druhý“ díl předá svým dětským čtenářům přesně to, o co jsme se snažili. Poutavé povídání o tajemstvích starých řemesel, o těžkém horském životě a tradici, bez které není možné budovat vztah k místu, jazyku a zemi.

Publikace formátu A5 o 90 stranách vyšla v celkovém nákladu 2 000 ks, uzavírá ji strana s poděkováním všem, kteří její vydání podpořili. V průběhu měsíce října a listopadu bude kniha distribuována do informačních center, kde si ji budete moci za doporučenou prodejní cenu 130 Kč zakoupit.

Kontakt:
Renata Van Vleet
www.jizerky.cz, www.vilaizerina.cz

Vytvořeno 14.10.2014 22:27:15 | přečteno 1882x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load