Tajemná místa Jizerských hor - soutěž pro malé i velké

Turistický region Jizerské hory připravil pro malé a velké návštěvníky novou soutěž pod názvem Tajemná místa Jizerských hor.

Sedm zajímavých, tajemných a hlavně méně známých míst v Jizerských horách je od 6. října 2012 označeno malou kovovou volně přístupnou tabulkou, na které je kód. Po objevení všech tabulek a rozluštění tajného kódu bude úspěšným soutěžícím předán dárek – skleněný peníz víly Izeríny. K této soutěži je vydán leták s povídáním od regionální spisovatelky Kláry Hoffmanové doplněný o obrázky výtvarnice Líby Novotné. Ten je k dostání ve všech informačních centrech v Jizerských horách, ale také ke stažení na www.vilaizerina.cz. (další informace naleznete tamtéž).

Cílem tohoto projektu je vytvoření dvou zcela nových produktů cestovního ruchu: webových stránek pro rodiny s dětmi a soutěže, která zavede návštěvníky na zajímavá a méně známá místa v Jizerských horách. Projekt osloví nejsilnější cílovou skupinu návštěvníků Jizerských hor a nabídne jim nové možnosti trávení volného času. Bude pokračováním a rozvíjením motivu víly Izeríny – ochránkyně a patronky Jizerských hor a dalším využitím této tajemné postavy jako marketingového nástroje k propagaci oblasti. Projekt umožní tvořivé setkávání rodičů a dětí a citlivě i naučně přiblíží méně známá fakta o Jizerských horách.

Turistický region Jizerské hory, www.jizerky.cz

Tento projekt vznikl za podpory Fondu malých projektů OPPS 2007-2013 Cíl 3.

Vytvořeno 23.10.2012 13:49:32 | přečteno 2483x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load