Envikešky - geocachingová hra

Co to jsou envikešky? Envikešky je název nové hry, která probíhá na území Libereckého kraje a za cíl si dává seznámit každého, kdo o to má zájem, se zajímavými místy a také ukázat, že chodit na výlety do přírody, ale i do města, nemusí být otrava. 

Díky kombinaci s moderní technologií, jakou jsou přístroje pro určování pozice na zemi - GPS, přinášejí envikešky skvělou zábavu pro každého.

Envikešky vycházejí z podobného principu, na kterém je postavena celosvětová sít geocaching.com. Stejně jako při geocachingu budete jako účastníci hry hledat tajemné skrýše za pomoci přístroje GPS.

Můžete vyrazit hledat na území Libereckého kraj skrýše - kešky - a za jejich nalezení sbírat body. Při nasbírání určitého počtu bodů se budete moci zapojit do losování o zajímavé ceny. Můžete také zkusit hledat poklad. Na území Libereckého kraje jsou hned 4!

Pro koho je hra určena?

Envikešky si může zahrát úplně každý. Soutěž probíhá v několika kategoriích:

  • rodiny s dětmi
  • kroužky, oddíly a nejrůznější školní skupiny dětí
  • dospělí jednotlivci

Proč zrovna envikešky?

Envikešky je název, který vznikl složením slov environmentální a cache („keš").

  • environmentální (environmentální výchova) = výchova k odpovědnému jednání vůči přírodě i lidem nebo výchova k udržitelnějšímu způsobu obývání světa
  • keš (z anglického „cache") = skrýš, krabička, která ukrývá bloček pro zapsání svého jména v okamžiku, kdy tuto skrýš za pomocí GPS přístroje a svého umu naleznete. Ve skrýši mohou být také umístěny další předměty a informace. Do některých skrýší můžete vkládat nové věci, z jiných si můžete zase něco odnést.

Kde získat další informace?

V přiloženém ikona souboruletáku a hlavně na http://envikesky.skautlib.cz/

Hra začíná v září 2009.

Vytvořeno 22.10.2014 15:22:40 | přečteno 944x | tana
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load