Odpovědné veřejné zakázky

Nejen pro veřejné instituce je určená nově vydaný soubor metodik k odpovědnému zadávání veřejných zakázek. Veřejné instituce hospodaří s veřejnými prostředky a za rok jich utratí 600 miliard jen v České republice. I proto by s nimi měly nakládat nejen hospodárně a transparentně, ale také zohlednit dopady na životní prostředí a požadovat, aby přinesly také něco pozitivního.

Tomu napomůže nová publikace, která přináší podrobný návod, jak environmentální a sociiální kritéria vložit do veřejných zakázek, jak je správně zformulovat a jak ověřit jejich plnění. Tato kritéria se používají ve vyspělých zemích běžně, u nás je jich zatím jako šafránu.

Publikace má 11 částí, věnuje se praktickým a legislativním aspektům zadávání, ekoznačení, přináší 15 příkladů dobré praxe ze zahraničí a zejména metodiky pro osm oblastí nákupů výrobků a služeb.

Publikace je členěná do sešitů, které lze používat samostatně. Všechny části jsou ke stažení na našich webových stránkách věnovaných ekologickému provozu úřadů a institucí. 

Vytvořeno 27.4.2016 8:51:11 | přečteno 502x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load