Nová kniha - Putování s vílou Izerínou po Jizerských horách

Turistický region Jizerské hory vydává novou knihu pro malé i velké! Putování s vílou Izerínou známé regionální spisovatelky Kláry Hoffmanové přináší zajímavé spojení  tradičních vypravěčských postupů s málo známými pověstmi a povídačkami Jizerských hor. Pohádkové motivy z kraje jistě zaujmou naše nejmenší čtenáře, text ovšem ocení především jejich rodiče, kterým kniha nabízí zajímavé tipy na krátké výlety do okolí. Na své si ale přijdou i zapálení milovníci jizerskohorského místopisu.

Příběh ve stylu pohádkového putování Nilse Holgerssona Švédskem vyprávěný v bodrém duchu Krkonošských pohádek se snoubí s tajemnou atmosférou příběhů Boženy Němcové, kde chudí lidé nakonec dojdou svého štěstí. Stejně jako ve švédské populárně naučné učebnici zeměpisu se dvě malé dívky vznášejí na křídlech fantazie – a říkejme jí víla Izerína – nad rodným krajem a dívají se na něj z nové, zajímavější perspektivy. „Holčičkám se zdálo, že se od chvíle, kdy navštívily s Izerínou Bukovec, něco změnilo. Celý svět jim připadal nějak zajímavější, zářivější a barevnější. Naučily se dívat na věci kolem sebe hodně zblízka (...),“ (Putování s vílou Izerínou).

Kniha je od 15. 10. 2012 k dostání ve všech dobrých informačních centrech Jizerských hor, doporučená cena 130,- Kč, 64 stran.


Více informací ZDE

Vytvořeno 16.10.2012 14:22:52 | přečteno 2668x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load