Nové stránky o EU nabízejí dětem zábavu a poučení

Na webu MŠMT najdete od 3.2. 2012 odkaz na nové stránky o Evropské unii vytvořené Evropskou komisí určené dětem a mládeži. Stránky mají sloužit k hlubšímu poznání Evropské unie a učitelům poskytnout materiály pro výuku evropské integrace. 

Kromě informací o EU jsou zde umístěny zajímavé materiály k enviromnentální výchově.

Stránky Pro školáky mají tři hlavní části:

  • První část obsahuje zábavné a poučné hry a kvízy pro děti od 6 do 16 let, které vytvořila Komise a další evropské instituce.
  • Druhá část nazvaná „Evropská unie: Jaká vlastně je?“ obsahuje interaktivní mapu a zajímavosti o EU a jednotlivých státech.
  • Třetí část nazvaná „Jaká jsou vaše práva“ obsahuje hry, videa a informace o právech dětí. Tato část je rozdělena do dvou věkových kategorií.

Internetové stránky existují ve všech úředních jazycích Unie, a děti tak mohou hrát hry ve svém mateřském jazyce nebo si vyzkoušet jiné jazyky EU.

Internetové stránky Pro školáky mají svůj protějšek ve stránkách Učitelům, které obsahují didaktický materiál pro výuku evropské integrace. Tento materiál nechala vytvořit Komise a další evropské instituce přímo pro žáky základních a středních škol a skladba materiálů byla konzultována s odborníky na vzdělávání z členských států.

Více informací naleznete na:

Kids´ Corner

Pro školáky

Učitelům

Vytvořeno 15.2.2012 10:57:16 | přečteno 2199x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load