Navigace

Školy a pedagogové

 

Do Evropského týdne pro udržitelný rozvoj se mohou zapojit školy i neziskovky

Nachhaltigkeit top

Napříč celou Evropou se každoročně od 30. května do 5. června konají tisíce různých akcí: konference, výstavy, workshopy, semináře, filmová promítání,komunitní setkání, dny otevřených dveří a mnohé další aktivity. Rozmanitost pořádaných akcí je veliká, cíl jediný: dát najevo, že nám záleží na budoucnosti světa, v němž žijeme. Zapojte se také! 

Jde o celoevropskou iniciativu propagující myšlenku udržitelného rozvojea iniciativy, které se tomuto zásadnímu tématu věnují. Probíhá od 30. května do 5. června jako souhrn konferencí, výstav, trhů, filmových promítání, komunitních akcí, vzdělávacích projektů a dalších aktivit po celém území ČR, potažmo Evropy.

Jaká akce se může konat pod hlavičkou Evropského týdne udržitelného rozvoje?

Prakticky jakákoliv – konference, výstavy, trhy, filmová promítání, komunitní aktivity, iniciativy udržitelných podniků, vzdělávací aktivity a další. Jedinými podmínkami účasti je, aby se akce týkala alespoň jednoho ze tří pilířů udržitelného rozvoje a nebyla čistě výdělečného charakteru. Více o pilířích udržitelného rozvoje najdete zde.

Pro školy

Ať vyučujete občanskou výchovu, zeměpis či třeba biologii, ať učíte „na základce“, nebo „na střední“, ať jste vychovatel ve školní družině či vedoucí skautského oddílu, zde najdete inspirativní materiál, jímž můžete svou práci s mládeží obohatit.

Jak se zapojit krok za krokem

  1. Rozhodněte, v jakém rozsahu se do ETURu chcete zapojit. Najdete zde materiály pro výuku v jedné hodině i podklady pro několik vyučovacích hodin. Můžete zapojit jen svou třídu, nebo uspořádat tematický den v celé škole. Kromě toho akci nemusíte organizovat sami – můžete zaangažovat starší studenty, aby vám s přípravou pomohli.
  2. Vyberte si materiály, které vám budou vyhovovat. Zde uvedené učební podklady používá ve výuce řada pedagogů. Můžete je buď přímo využít, nebo se jimi inspirovat.
  3. Dejte o sobě i o nás vědět. Svou iniciativu na naše stránky. Stáhněte si logo ETURu a použijte ho na svých plakátech, nebo o ETURu prostě mluvte. Díky tomu bude jasné, že Vaše aktivita není ojedinělá záležitost, nýbrž že má návaznost i na úsilí mnoha dalších lidí.

www.tydenudrzitelnosti.cz/pro-skoly/

Průvodce pro děti, pexeso a osvětová videa lze stáhnou na:

www.osn.cz/icentrum/pro-skoly/

Vytvořeno 1.3.2018 12:47:57 - aktualizováno 1.3.2018 12:59:23 | přečteno 622x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load