Navigace

Školy a pedagogové

 

Národní konference k EVVO - MĚNÍME SVĚT?

konference5oken 20

Konference je určena jak pracovníkům středisek a organizací zabývajících se environmentální výchovou nebo poradenstvím, tak pracovníkům státní správy a samosprávy, pedagogům všech stupňů a typů škol, a další odborné veřejnosti. Koná se ve středu 10. 10. 2018 v Univerzitním kině Scala v Brně, Moravské nám. 127/3.

Stejně jako jiné obory i environmentální výchova potřebuje mít své příležitosti pro setkávání a dialog různých proudů a aktérů. Jedině tak se může jako celek zkvalitňovat a rozvíjet. Počínaje rokem  2017 jsme proto zahájili pořádání výročních konferencí EVVO a EP a chceme, aby se staly vrcholnou akcí pro klíčové aktéry oboru a zároveň příležitostí, která pomůže lépe představit náš obor veřejnosti.

Po loňském prvním ročníku konference Pět oken do ekovýchovy zveme zájemce na druhý ročník s názvem Měníme svět? Konference bude vymezena třemi okruhy otázek:

Čím jsme za poslední desetiletí prošli a co jsme dokázali?

Environmentální výchova má v České republice kořeny sahající hluboko před rok 1989. Prošla bouřlivým vývojem od skromných začátků po dnešní hustou síť center environmentálního vzdělávání, začlenění environmentální výchovy do školních kurikulí i původní oborový výzkum. Jaké byly hlavní mezníky tohoto vývoje? Jakými křižovatkami environmentální výchova u nás prošla? Jaká konkrétní rozhodnutí či okolnosti ovlivnily její současnou podobu? 

Co přinášíme do společnosti, našim cílovým skupinám?

Environmentální výchova ovlivňuje veřejnost směrem k environmentálně  odpovědnému jednání. Jaký je její skutečný dopad  na smýšlení a chování lidí? Dokážeme její význam pro společnost doložit prostřednictvím příběhů, výzkumů či vlastních zkušeností? Jaké je místo environmentální výchovy v kontextu jiných společenských sil či nástrojů environmentální politiky?

Jakým současným výzvám čelíme? Co se mění, jaké jsou potřeby? Kudy dál?

Environmentální výchova bude mít pravděpodobně své místo i v budoucí společnosti. Jak by se měla vyvíjet dál? Na co bychom se měli, ve světle současných problémů postmoderní společnosti i stávající úrovně environmentální výchovy u nás, soustředit? Jak rozvíjet českou environmentální výchovu v dalších letech?

ÚČAST NA AKCI:

Konference je určena především pracovníkům středisek a organizací zabývajících se environmentální výchovou nebo poradenstvím, pracovníkům státní správy a samosprávy, pedagogům a odborné veřejnosti. Zkrátka všem, kdo se podílejí na tvorbě a naplňování Státního programu EVVO a EP.
Účast na akci je ZDARMA .
POZOR – dopolední část programu je přístupná pouze pro registrované účastníky. Kapacita sálu je omezena na cca 130 míst. Odpolední část (od 13:00) je přístupna také neregistrovaným účastníkům z řad široké veřejnosti.
Registrace na akci probíhá od 26. srpna 2017 do okamžiku naplnění kapacity akce pomocí registračního formuláře.

DOPRAVA:

Místo konání akce se nachází nedaleko historického centra města Brna – při příjezdu motorovými vozidly počítejte s hustým provozem a nedostatkem parkovacích míst (několik míst budeme mít k dispozici přímo před rektorátem, ale ta budou zřejmě rychle obsazena). Doporučujeme všem účastníkům konference, aby k dopravě využili prostředky hromadné dopravy.
Musíte-li přesto přijet automobilem, doporučujeme využít k odstavení vozidla parkoviště v městských částech dále od centra a do centra města se dopravit městskou hromadnou dopravou.

STRAVA:

Pro registrované účastníky konference bude zajištěno stravování a nabídka telkých i studených nápojů v místě konání akce – lehké občerstvení během přestávek a lehký oběd formou rautu.

MÍSTO KONÁNÍ:

Zajímavý prostor pro naši konferenci poskytne nově zrekonstruovaná Novobarokní aula na rektorátu Vysokého učení technického v Brně.
Rektorát VUT najdete na adrese: Antonínská 1, Brno

MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ:

Potřebujete-li zajistit ubytování před akcí nebo po ní, můžete využít například:
  • ekostředisko– k dispozici 21 lůžek v pokojích s vlastními koupelnami
  • pracoviště Lipky– možnost spaní ve vlastním spacáku v sále na pohodlné matraci

http://konference-evvo.cz

Vytvořeno 20.9.2018 8:57:45 | přečteno 897x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load