Nová desková hra Strážci přírody přiblíží terénní ochranu přírody

krabice01

Strážci přírody se ráno sejdou na správě chráněného území. V terénu je tou dobou už několik událostí, které čekají na řešení. Je třeba rozdělit úkoly a vybavení a vyrazit na cestu. Kdo půjde s dětmi na exkurzi? Kdo opraví lavičku a kdo pomůže zraněné vydře?

Jedná se o deskovou hru pro 1 - 8 hráčů. Doporučený věk je od 8 let. Hru lze hrát jako ve skutečnosti, kdy hráči spolupracují a společně se snaží hru porazit (vyřešit včas všechny události, které do hry přicházejí). Ale také může hrát každý proti každému a zvítězí ten, kdo nasbírá z řešení událostí nejvíce bodů. 

Události hry jsou inspirované skutečnou terénní ochranou přírody. Výsledky zásahů jako návštěvníci často vůbec nevnímáme, ale prostřednictvím této hry si každý uvědomí, že péče o přírodu vyžaduje úsilí.  A po skončení hry leckdo dostane chuť vyrazit ven a přiložit ruku k opravdovému dílu.

Školy (školní družiny a přírodovědné kroužky) mohou do konce letošního roku získat hru zdarma díky grantu Ministerstva životního prostředíZbývá posledních cca 40 ks.

Pro školy v Libereckém kraji lze v omezeném množství nabídnout i osvětové povídání s místním strážcem z CHKO Jizerské hry – Mgr. Radomír Studený (Krajský úřad Libereckého kraje, tel.: 485 226 422, e-mail: radomir.studeny@kraj-lbc.cz).

Více info:

http://malystrazce.cz/e-shop/deskova-hra-strazci-prirody/

Vytvořeno 22.11.2018 11:08:51 - aktualizováno 22.11.2018 11:10:12 | přečteno 1036x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load