Navigace

Školy a pedagogové

 

Mapování pomocí dronů i 3D tisk a skenování

Mapy kolem nás 2017 LK   první oznámení WEB

V Krajské vědecké knihovně se od 10. do 12. října opět koná akce Mapy kolem nás, která je určena především školním dětem, ale mohou na ni přijít i zájemci z řad široké veřejnosti. Mapy kolem nás 2017 jim představí klasické mapy i nové technologie, které se v mapování dají použít.

Mapy kolem nás jsou třídenní akcí pro školy, převážně pro žáky druhého stupně základní školy a veřejnost. Program je zaměřený na propagaci map, geografických informačních systémů, sběru dat i nových technologií, které s touto problematikou souvisí. Kartografové představí také nové technologie, které se již používají nebo své masivní využití najdou v budoucnosti. Patří mezi ně například 3D tisk a 3D skenování, virtuální i augmentovanou realita, mapování pomocí dronů.

„Zábavnou a hravou formou děti a další zájemci uvidí  různé druhy a různá využití map a to nejen v praxi jako je například užití map při vojenských operacích, v ochraně před povodněmi nebo v ochraně životního prostředí, ale i využití map pro relaxaci, zábavu v deskových, počítačových a také v outdoorových hrách, při turistice, cestování a podobně,“ přiblížil Jiří Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro rezort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Novinkou letošního ročníku bude účast samotných škol v roli organizátorů, které tady tak mohou prezentovat své znalosti a postupně budou představeny na webových http://geoportal.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas a na facebookových stránkách akce https://www.facebook.com/dnygisliberec/.

Pro veřejnost je program dostupný kdykoliv bez registrace. Pouze v případě větších kolektivů a škol organizátoři doporučují ohlášení předem. Přihlásit se mohou ode dneška na mail: irena.koskova@kraj-lbc.cz. Registrace je vhodná kvůli programu, který je pro větší skupiny organizován v devadesáti minutových blocích.

V rámci akce Mapa kolem nás 2017 bude probíhat i 3. ročník malování Země příběhů. Žáci, studenti i veřejnost, mohou vytvářet obraz země, jakou by ji chtěli mít. Výtvarné vybavení organizátoři zajistí. 

Vytvořeno 12.9.2017 15:32:41 | přečteno 948x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load