Jarní Mimeko

Ke Dni Země bude opět 6. oddíl vodních skautek Korál, v rámci projektu Orsej a za podpory Města Mimoň a Technických služeb města Mimoně, ve spolupráci se skautským střediskem Ralsko Mimoň a s DDM Vážka pořádat ekologickou soutěž pro děti a mládež Mimeko (zkráceně MIMoňská EKOlogie).

Jedná se o soutěž, kdy se děti během časového úseku (většinou 90 minut - podle počasí) snaží naplnit co nejvíce pytlů odpadky poházenými po ulicích města, a během úklidu a sbírání odpadků obcházejí zároveň také pět stanovišť s různými vědomostními a dovednostními úkoly. Mimo tyto aktivity je ještě vyhlášena soutěž o „nejkurioznější odpadek“.

Cílem soutěže je alespoň částečné „zkulturnění“ centra Mimoně, ale především působení na dětské chování - dětem je touto akcí dána možnost podívat se na prostředí, ve kterém žijí, trochu jinýma očima. Uvědomí si, že pokud odhodí odpadek „jen tak“ na zem, musí to stejně někdo uklidit, protože žít v „zaneřáděném“ městě by nechtělo ani ono samo. A tak to příště (třeba - doufejme) neudělá.

Akce se koná dne 15. 4. 2007 od 10,00 hodin ve Skautském domě v Malé ulici č.p. 34.

ikona souboruPozvánka na Jarní Mimeko

Vytvořeno 10.4.2007 12:05:49 | přečteno 1616x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load