Slavíme Den Země

Správa Krkonošského národního parku se připojuje k oslavám Dne Země. V příštích dvou dnech připravili lektoři ekologické výchovy ve vrchlabském zámeckém parku pro děti zajímavý program zaměřený na zdejší ptactvo. Celkem očekáváme více než čtyři sta návštěvníků.

Žáci z přihlášených škol se na jednotlivých stanovištích seznámí se zástupci ptačí říše v Krkonoších, s jejich etologií a ochranou. Všechna stanoviště jsou "opepřena" akčními tematickými hrami, při kterých děti procvičují svoje znalosti. Na stanovištích například uvidí, jak probíhá odchyt ptáků a jejich kroužkování, dozví se, jaký je význam ptáků v přírodě a jak je chránit, mnohé o jejich anatomii a seznámí se detailně s jedním z nejvzácnějších pěvců Krkonoš – se slavíkem modráčkem tundrovým.

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.  


Vytvořeno 20.4.2015 15:17:29 | přečteno 584x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load