Zapojte se do kampaně Ukliďme Česko 2015

Cílem této jedinečné, úklidové akce je spojit široké pole dobrovolníků a společnými silami zbavit česká města, vesnice a přírodu volně pohozeného odpadu a černých skládek. Zároveň je našim cílem upozornit na dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek. Letošní úklid se uskuteční 18. dubna 2015. 

Loňský první ročník této celorepublikové akce se shledal s velkým úspěchem, zúčastnilo se jej na 6 000 dobrovolníků, kteří na 280 místech České republiky sesbírali na 350 tun odpadu. První ročník byl oceněn v soutěži E.ON Energy Globe Award udělované projektům, které přispívají k šetření životního prostředí a spoření energie.

Letošní úklid se uskuteční 18. dubna 2015.

Možností spolupráce je celá řada. Do akce je možné zapojit se jako místní organizátor, dobrovolník, mediální partner či sponzor. Projekt Ukliďme Česko nabízí řadu výhod také pro města a obce, jež se do projektu zapojí. Velká část obcí v České Republice provádí každoroční úklidy černých skládek a volně pohozeného odpadu, které je nucena hradit ze svých rozpočtů. Projekt Ukliďme Česko nabízí obcím příležitost, jak efektivně během jednoho dne uklidit svou obec za pomoci dobrovolníků a dalších partnerů akce (poskytujících pytle, rukavice, techniku,...), tedy za mnohem výhodnějších podmínek.
Záštitu nad letošním ročníkem akce převzalo Ministerstvo životního prostředí (osobně se zúčastní i p. ministr) a chtěli bychom o podporu požádat i Vás.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat:
E-mail: info@uklidmecesko.cz
Telefon: +420 777 176 674
Web: http://www.uklidmecesko.cz/

A nezapomeňte, bez Vás Česko neuklidíme!

Kontakt:
Markéta Dvořáčková
Ukliďme Česko 2015
E-mail: marketa@uklidmecesko.cz

Facebook: http://www.facebook.com/UklidmeCesko
Twitter: http://twitter.com/UklidmeCesko
Web: http://www.uklidmecesko.cz


Vytvořeno 20.2.2015 15:21:21 | přečteno 707x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load