Ekovýchovné akce Čmeláka navštívilo v jarní sezóně 652 dětí

Žáci a studenti z Liberce, Turnova, ale i třeba Volfartic nebo Sloupu v Čechách a dalších míst Libereckého kraje si našli ve druhém pololetí cestu za terénní ekovýchovnou, kterou pro ně připravil Čmelák – Společnost přátel přírody. Pro celkem 652 dětí se tak jedno dopoledne naplnilo bezprostředním kontaktem s přírodou, pobytem na čerstvém vzduchu a novými prožitky i informacemi.

„V jarní sezóně jsme vyráželi nejčastěji na dvě místa. Dokonalé prostředí pro ekovýchovu všech věkových kategorií poskytují zejména Mokřady Jablonné, které stále rozšiřujeme o další vzdělávací prvky.“ „Druhou nejčastější lokalitou pak byl Starý Harcov, kde probíhaly programy na lesní naučné stezce, jejíž jsme autory, a kterou spravujeme“, přibližuje místa proběhlých programů Michal Řepík, lektor ekovýchovy ze Čmeláka.

Čmelák však nezapomněl ani na pedagogy, a tak se v průběhu prvního pololetí mohli naučit pracovat s ovčí vlnou, seznámit se s nově vydanými příručkami aktivit v přírodě a inspirovat se tak pro vlastní práci nebo vyrazit do terénu na botanicko – zoologický kurz.

Kromě přímé práce se Čmelák věnoval i přípravě pomůcek pro výuku ve školách. „Odezva na naše výukové puzzle o vodě v krajině byla obrovská, nové pomůcky jsme distribuovali do asi 120 škol a školek v Libereckém kraji,“ doplňuje Řepík.

Ani přes léto Čmeláci úplně nespí. V Jablonném pořádají zážitkové exkurze pro účastníky starší patnácti let, přijímají objednávky na programy na lesní naučné stezce, nebo hostí mezinárodní dobrovolnický projekt.

Ekovýchovné akce v jarní sezóně 2016 podpořil Liberecký kraj a Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Kontakt:

Mgr. Michal Řepík
lektor environmentální výchovy
mobil: +420 777 749 344
michal.repik@cmelak.cz

Čmelák - Společnost přátel přírody o.s | Švermova 32 | Liberec 10 | 460 10 | www.cmelak.cz

 

Vytvořeno 15.7.2016 11:34:08 | přečteno 595x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load