Novinky v areálu hospodářské a lesnické školy ve Frýdlantu

Záhon s bylinkami, přírodní amfiteátr, klidová zóna i ptačí budky. Zajímavé venkovní expozice otevřela ve čtvrtek 13. října 2016 ve svém areálu Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. Na jejich přípravě se podíleli jak pedagogové, tak žáci školy. 

„Venkovní expozice vznikly díky podpoře z Dotačního fondu Libereckého kraje, programu 8.1 Podpora ekologické výchovy. Budou sloužit především k výuce žáků základních a středních škol. Přístupné budou ale i široké veřejnosti. Návštěvníkům dávají možnost seznámení s dvaceti druhy bylinek či deseti typy ptačích budek,“ uvedl autor myšlenky venkovních expozic a jeden z hlavních realizátorů projektu Miroslav Kudrna, který na střední škole působí jako pedagog.

Venkovní expozice navazují na již vzniklou geologickou expozici, kruhovou venkovní učebnu a meteorologickou stanici. Součástí areálu je také přírodní amfiteátr. Bylinkové a ornitologické expozice jsou doplněny výkladovými informačními tabulkami.

Na celodenním doprovodném programu ke slavnostnímu otevření se podíleli také ornitolog Severočeského muzea v Liberci Martin Pudil a pracovník Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje Zdeněk Mrkáček. 

Slavnostního otevření se zúčastnili vedle vedení a zaměstnanců školy také vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Libereckého kraje Jitka Šádková a Tomáš Komrzý, který má na krajském úřadu ekologickou výchovu na starosti. 

 

 
Vytvořeno 13.10.2016 14:10:09 | přečteno 480x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load