Krajský den včely letos v libereckých Lidových sadech

Den včely

Seznámení s tím, co takové včelaření vlastně obnáší, možnost zakoupení včelích produktů a včelařského vybavení, hry a různé aktivity pro děti s včelařskou tematikou, pohádka divadla Spojáček a řada dalšího bude na programu letošního Krajského dne včely a mladých včelařů.

Již třináctý ročník akce proběhne v libereckých Lidových sadech v sobotu 13. května od 9.30 hod. do 15.00 hod.

„Včelařství je významné odvětví, které bezprostředně ovlivňuje zemědělskou produkci. Bez opylování by planě rostoucí i kulturní rostliny z výrazné části vymizely,“ uvedl Vladimír Davídek, předseda Okresní organizace Českého svazu včelařů Liberec, která je hlavním pořadatelem této zajímavé akce. 

„Den včely bude připraven nejen pro včelaře, ale i pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný den a poznat mnoho zajímavého ze života tohoto užitečného hmyzu. Pro děti bude připravena řada her a tvůrčích dílen. Včelaři si budou moci zakoupit včelařské vybavení. Dorazí i polský prodejce,“ doplnil Vladimír Davídek.

Akce, na kterou je vstup zdarma, je finančně podpořena z rozpočtu Libereckého kraje. Vedle kraje a včelařů se na přípravě podílí také Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK).

Kontakt

Ing. Tomáš Komrzý
odbor životního prostředí a zemědělství
Krajský úřad Libereckého kraje
tel.: +420 485 226 353 
mobil: +420 739 541 552
e-mail: tomas.komrzy@kraj-lbc.cz


Vytvořeno 10.4.2017 11:20:00 | přečteno 722x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load