8. konference o ekovýchově na základních školách

Každoročním vyvrcholením celorepublikového projektu Metodika a realizace komplexní ekologické výchovy (M.R.K.E.V.), který je určen především pedagogům základních a středních škol, jsou krajské konference. „Již osmou konferencí k ekologické výchově na základních školách v Libereckém kraji bude prolínat téma Využití velkoplošných chráněných území k ekologické výchově. Na programu bude řada praktických příspěvků - ; představení projektů, výukových programů či metodických pomůcek,“ přiblížil náplň akce Aleš Kočí z Městského střediska ekologické výchovy při Zoo Liberec - DIVIZNA.

Liberecký kraj je plný krásné přírody. Výrazná část jeho území leží v jedné ze 5 chráněných krajinných oblastí (Český ráj, Jizerské hory, Lužické hory, Českosaské Švýcarsko, Kokořínsko) či v Krkonošském národním parku. Nacházejí se zde naučné stezky, byla zhotovena řada vzdělávacích materiálů, správy území i další organizace připravují pestré ekovýchovné aktivity…. to vše je velmi vhodným doplněním ekologické výchovy na školách.

Akce proběhne v Ekocentru Oldřichov v Hájích ve čtvrtek 6. listopadu od 8.30 hod. Pořádá ji Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec - DIVIZNA ve spolupráci s Libereckým krajem a STŘEVLIKem.

ikona souboruPOZVÁNKA

ikona souboruPROGRAM

Přihlášky zasílejte na mail paní Lenky Dědkové, e-mail: dedkova@zooliberec.cz , tel. 482 712 982. Přihlásit se je nutné do 2. listopadu.

Vytvořeno 24.10.2008 11:42:21 | přečteno 1440x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load