Akce Ukliďme Česko byla nominována na ekologického oskara, podpořte ji svým hlasem...

Šanci získat Ekologického Oskara, jak se přezdívá ocenění nejlepších energetických a ekologických projektů Energy Globe Award ČR, má v letošním ročníku dobrovolnická akce Ukliďme Česko. 

Celkem se do soutěže přihlásilo 242 projektů, odborníci z nich vybrali tři nejlepší v každé ze čtyř kategorií. Ty nesou názvy Obec, Firma, Kutil a Mládež. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 6. října ve Vinohradském divadle v Praze. Ocenění Energy Globe Award ČR vyhlašuje již sedmým rokem energetická firma E.ON. Jejím cílem je vyznamenat energeticky úsporné projekty, které šetří energii, přírodu, využívají obnovitelné zdroje nebo celkově přispívají k ochraně životního prostředí. Kromě rozhodování odborníků ve čtyřech kategoriích se mohou do hlasování zapojit lidé. Z 12 nominovaných zvolí nejsympatičtější projekt.

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko -- www.UklidmeCesko.cz pomohla sesbírat 350 tun odpadu a zlikvidovala přes 500 černých skládek. Pořadatelé chtěli přimět lidi k uklízení okolí a upozornit na problém černých skládek. Prvního ročníku akce se zúčastnilo přes 6000 dobrovolníků.

Na otázku "Proč si myslíte, že by Váš projekt měl vyhrát cenu Sympatie? Čím je Váš pro! jekt unikátní?" odpověděl jeden z organizátorů úklidové akce Miroslav Kubásek:

"Ochranou životního prostředí se zabýváme cíleně a dlouhodobě (m.j. provozujeme přes 10 roků zpravodajský portál pro životní prostředí www.EnviWeb.cz) z hlubokého přesvědčení o smysluplnosti a potřebnosti této činnosti. Před dvěma roky jsme spustili projekt na mapování černých skládek www.ZmapujTo.cz a zorganizování celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2014 bylo logickým vyústěním mapovacích aktivit dobrovolníků, kterým není naše okolí lhostejné a kteří zmapovali přes 3 000 černých skládek. Jedinečnost našeho projektu vidíme ve spojení moderních mobilních a webových technologií a zapojení dobrovolníků, vedoucí ke konkrétnímu výsledku v podobě 350 tun uklizeného odpadu z našich měst a přírody. Rádi bychom navázali na letošní první ročník a založili tradici každoročních celorepublikových úklidů, třeba i díky Vašemu hlasu..."

Podpořit projekt Ukliďme Česko svým hlasem můžete na adrese ! www.UklidmeCesko.cz/hlasuj

Za svůj hlas v rámci tohoto hlas! ování můžete také vyhrát -- cenami pro hlasující jsou elektrokolo, úsporná lednička gorenje nebo 5 praček gorenje powered by E.ON.

Kontaktní osoba: Radek
Telefon: 777176675
E-mail: radek@uklidmecesko.cz

Tiskové zprávy na internetu: http://press-servis.ecn.cz/tiskove-zpravy/


Vytvořeno 22.7.2014 12:51:06 | přečteno 781x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load