Brazílie - ; národní parky

Přednášku cestovatele Jaroslava Šmahela - ; tentokrát o cestě po Brazílii a jejich národních parcích, pro Vás připravila Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. v Liberci na čtvrtek 29. listopadu od 17:00.

V tradičních prostorách Základní školy v Barvířské ulici 38/6 v Liberci navštívíme formou fotografické projekce největší a nejrozmanitější zemi Jižní Ameriky. Prohlédneme si bývalou metropoli Rio de Janeiro, která leží blízko obratníku Kozoroha, tropickou lesní oázu uprostřed tohoto města se světoznámým rijským symbolem, sochou Krista na jednom z vrcholů. Navštívíme hory, které se táhnou mnoho set kilometrů podél východního pobřeží a po jejichž stráních se líně převalují mraky, přinášející každodenní příděl dešťů. Projdeme se po horských vrcholech na nichž v létě sněží a je těžko uvěřit, že pár set metrů pod vámi pálí slunce do korun tropické džungle.
Budeme se věnovat přírodnímu bohatství národního parku Tijuca, který se nalézá v horách v blízkosti Ria, dále nejstaršímu brazilskému národnímu parku Itatiaia, který vznikl již v roce 1913 a rozprostírá se ve státech Rio de Janeiro a Minas Gerais a v neposlední řadě navštívíme hory národního parku Serra dos Orgaos.

Protože je počet účastníků omezen, je třeba se předem přihlásit:

tel.: +420 774 757 023 (D. Kavan)

mail.: david.kavan@ekovychovalk.cz

Těšíme se na Vás 29. listopadu v 17:00 v multimediální učebně ZŠ Barvířská 38/6 v Liberci. Vstup je zdarma.

Ing. David Kavan

ikona souboruPozvánka na přednášku o brazilských národních parcích

Vytvořeno 15.11.2007 11:29:36 | přečteno 2686x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load