Den plný včelařství

Včely jsou pro přírodu a zemědělství velmi důležité - ; opylují většinu užitných i planých rostlin. Jsou zásadní pro zachování přírodní pestrosti i výživu člověka. Situace v našem včelařství však není vůbec dobrá. Věkový průměr včelařů je kolem 60 let a každoročně se jejich počet snižuje. Stav včelstev klesl za posledních patnáct let o více než třetinu.

Prezentace včelařství, podpora lidí, kteří se tomuto náročnému, ale krásnému oboru věnují, i získávání nových včelařů - to vše je cílem již šestého ročníku Krajského dne včely a mladých včelařů. Ten letos proběhne v Oldřichově v Hájích.

„Pro návštěvníky budou připraveny živé ukázky včelaření s využitím skleněného úlu, přednášky o včelařství i představení a prodej včelích produktů,“ přiblížil program Vladimír Davídek, předseda liberecké okresní organizace Českého svazu včelařů. Včelaři akci připravují ve spolupráci s Libereckým krajem a Regionální agrární radou Libereckého kraje.

Nebude chybět ani prodejní výstava včelařských pomůcek. Na programu bude i vyhodnocení letošního ročníku dětské výtvarné soutěže Ze života včel. Pracovníci oldřichovského ekocentra připraví zajímavé tvůrčí dílny o včelách.

Akce bude zahájena v sobotu 22. května v 9.30 hod. v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích (na konci obce směrem k Liberci). Zakončení je plánováno na 16.00 hod.

Do místa konání je z Liberce velmi dobré vlakové spojení. Ze zastávky Mníšek u Liberce je to po značené trase 15 minut. Více se o místě konání můžete dozvědět na www.strevlik.cz.

Plakát k akci můžete nalézt ikona souboruzde

a zde se můžete podívat na fotky z předchozích ročníků

 
Vytvořeno 16.4.2010 14:28:41 | přečteno 1894x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load