Den pro kamarádku přírodu v Mimoni

Sezóna krajských ekodnů pro rodiny s dětmi je v plném proudu. Letos jich kraj připraví celkem 12. Podílí se na nich organizace z celého kraje.

V sobotu 14. června od 10.00 do 16.00 hod budou v centru Mimoně, na Náměstí 1. Máje a v Zámeckém parku, připraveny různorodé aktivity určené všem, kteří se zajímají o přírodu, životní prostředí, zdravý životní styl a chtěli by si vyzkoušet pocit při pohlazení činčily, králíka, osmáka nebo pavouka či se podívat, jak se v Mimoni cvičí psí miláčci.

Cílem akce je přiblížit problematiku chování k domácím mazlíčkům hravou a zajímavou formou,“ řekl náměstek hejtmana Radim Zika. Akci pod názvem ikona souboruDen pro kamarádku přírodu připravuje Liberecký kraj ve spolupráci se Skautským přístavem Ralsko Mimoň a mimoňským Domem dětí a mládeže Vážka.

Nad konáním převzala záštitu starostka České Lípy Hana Moudrá. Na programu bude výstava výtvarných prací na téma Domácí mazlíčci, poznávání živočichů, skládačky a testy s přírodovědnou tematikou, práce s přírodními materiály, poradna pro chovatele či projížďky na lodích.

Vytvořeno 12.6.2008 9:01:38 | přečteno 1650x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load