Den stromů 2010 v Oldřichově v Hájích

Říjnový ekoden v Oldřichově v Hájích bývá již tradičně zaměřen na stromy, les a vše, co k tomu patří. Každoročně je totiž součástí celosvětových oslav Dne stromů. Letošní celodenní program pro rodiny s dětmi připravovaný pod mottem „Pusťte si strom do života“ bude opravdu pestrý. V oldřichovském ekocentru si to své najde určitě každý.

„Budou připraveny tvůrčí dílny, kde si zájemci vyrobí například podzimní závěs. Pro děti bude připravena stavebnice ze dřeva. Cílem krátké procházky pod názvem „Stromy v nás“ bude, aby si každý uvědomil, co vše máme se stromy společného,“ řekl k programu Radek Hromádka, ředitel hostitelského Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIKu).

Tím ale nabídka zdaleka nekončí. Budou připraveny projížďky na koních, bude se moštovat, vystoupí Divadlo Korálek, proběhne přednáška o ošetřování zeleně. Zájemci budou moci nahlédnout do přírodovědné laboratoře či navštívit čajový koutek….

Různorodý program proběhne v sobotu 23. října od 9.30 do 16.00 hod. K zakoupení bude sušené ovoce z Farmy Klokočí, dřevěné hračky z dílny pana Hořovského, keramika z Poustky či výrobky Chráněné dílny Harcov.

Více o akci se můžete dozvědět na plakátě ikona souboruzde, popř. na www.strevlik.cz

Vytvořeno 13.10.2010 14:07:20 | přečteno 1723x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load