Den Země v Majáku

Ekoporadna ORSEJ při Mateřském a dětském centru Maják v Tanvaldu pořádá v sobotu 21.4.2007 od 10 hodin akci nazvanou Den Země v Majáku.

Země je jedinou známou planetou, která na svém povrchu hostí život - díky vodě v oceánu a kyslíku v atmosféře. Před škodlivými částicemi přicházejícími od Slunce ji chrání silné magnetické pole, před škodlivými vlivy člověka ji však nechrání nic. Lidé tím, že ubližují Zemi, zároveň sami sobě ničí životní prostředí bez ohledů na negativní dopady, které to pro ně má. „Matce Zemi“ však již dochází trpělivost a brání se jak umí - stále častěji dochází k přírodním katastrofám s nedozírnými následky.

Na podporu způsobu života, který je pro naši planetu šetrnější, od roku 1990 slaví lidé na celém světě 22.duben jako Den Země. Ti, kteří nemyslí pouze na sebe, ale i na budoucí generace, dávají v tento den ještě více najevo, že jim ochrana životního prostředí není lhostejná a snaží se získat pro tuto věc co nejvíce lidí. Pořádají nejrůznější akce, např. vycházky do přírody (mnohde spojené s úklidem) nebo sázení stromů či akce kulturní a osvětové, čímž pomáhají připomenout si naši zodpovědnost za planetu Zemi.

V rámci oslav Dne Země bude i v Tanvaldu připravena pro návštěvníky řada aktivit, převážně s tvůrčím zaměřením a přírodními tématy. Jejich cílem bude nejenom přítomné pobavit, ale také jim poskytnout nové informace a podněty k přemýšlení.

ikona souboruPozvánka na Den Země v Majáku

Vytvořeno 23.3.2007 8:41:49 | přečteno 1835x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load