Den Země v Oldřichově v Hájích

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země - ;svátek naší modré planety. Cílem svátku, který založili američtí studenti v roce 1970 a dnes se slaví již po celém světě, je připomenout naši zodpovědnost za planetu Zemi. Na podporu způsobu života, který je pro Zemi příznivější, pořádají lidé nejrůznější akce, pochody, koncerty, sází se stromy, čistí se a uklízí příroda.

V sobotu 24. dubna budou od 9.30 do 16.00 hod. připraveny v Ekocentru Oldřichov v Hájích rozmanité aktivity, jejichž cílem bude seznamovat s životem pod zemským povrchem. Každý se bude moci dozvědět spoustu zajímavostí o půdních živočiších, o tom, co se pod zemí děje s vodou, ale i o kompostování a ekologickém zemědělství. Pro zájemce bude připravena „Stezka poznání“ - naučná procházka po okolí. K zakoupení budou krásné výrobky Chráněné dílny Domov z Liberce - Harcova i sušené ovoce či díla z orobince. Projížďky na huculských koních a pohádkové divadelní představení budou dozajista velkým lákadlem pro nejmladší návštěvníky.

ikona souboruPozvánka

Akce bude připravena hlavně pro rodiny s dětmi, zaujme ale určitě každého. Více o programu v Oldřichově v Hájích se můžete dozvědět na přiloženém plakátě, popř. na www.strevlik.cz .

Vytvořeno 6.4.2010 13:59:36 | přečteno 2006x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load