Den Země

Akce zaměřená na Mezinárodní den Země se uskuteční na náměstí v Novém Městě pod Smrkem. Hlavní náplní bude tradiční jarmark s výrobky ze dřeva, šperky z kamenů, drátků, textilní hračky ad. Dále budou mít návštěvníci možnost vyrobit si v dílničkách například korálky z odpadového papíru, vyrobí si medovou svíčku.

Připraveny budou hry s ekologickou tematikou - skládání obrázků, poznávání přírodnin po hmatu, určování rostlinek aj. Přijede za námi i divadlo „Rolnička“ z Liberce se svým nafukovacím dráčkem. V budově místní knihovny bude připravena výstavka ručních prací členek Senior klubu v Novém Městě pod vedením Jarmily Bondarové. U stánku Ekoporadny budou k dispozici materiály nejen k projektu ORSEJ, ale též bude možnost získat užitečné informace například z domácí ekologie, ochrany přírody, alternativních energií …
Akce je určena široké veřejnosti a rodinám s dětmi.
Akce je realizována v rámci projektu Regionální systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje, který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR (MŽP) a Evropského sociálního fondu v ČR.

Pořádá Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

ikona souboruPozvánka na Den Země v Novém Městě pod Smrkem

Vytvořeno 10.4.2007 9:45:08 | přečteno 2176x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load