Den zvířat ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

Den zvířat pořádaný Ekoporadnou ORSEJ v areálu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě byl navštíven nejméně 600 příchozími, od dětí z mateřských škol až po studenty středních škol.

Akce se konala 7. října 2010 od 10.00 do 15.00 hod. ve spolupráci s odbornými pracovníky a studenty střední zemědělské školy, kteří na jednotlivých výukových a informačních stanovištích plnili funkci poradců. Součástí programu byly i čtyři výtvarné dílny, opět tematicky zaměřené na problematiku zvířat. Nechyběla ani stanoviště se živými zvířaty z útulku pro opuštěné psy Dobranov, útulku pro opuštěné kočky Kozly a záchranné stanice pro handicapované živočichy FALCO Dolní Týnec, jejichž provozovatelé podávali zájemcům i řadu informací.

Návštěvníci se mohli také zúčastnit několika poznávacích soutěží a mohli se také zastavit u akvaristické, včelařské či teraristické poradny.

Celá akce se uskutečnila v prostorách ambitu bývalého augustiniánského kláštera, kde současně probíhala i výstava významného výtvarníka a loutkáře Martina Kuriše nazvaná Smutný rybář a jiné pohádky. Tematika této výstavy také zapadla do konceptu akce. Děti si mohly i vyzkoušet všudypřítomné loutky, které byly součástí výstavy.

Výstava bude v muzeu k vidění až do 30. listopadu, podrobnosti můžete nalézt na http://www.muzeumcl.cz/martin_kuris.html .

Miroslava Netolická
Ekoporadna ORSEJ při VMG Česká Lípa

Zde si můžete prohlédnout několik fotek z akce:

 
Vytvořeno 26.10.2010 15:22:47 | přečteno 1571x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load