Do knihovny zavítá Ekologie a věda v objektivu

Ojedinělou výstavu představí svým návštěvníkům od úterý 4. listopadu liberecká Krajská vědecká knihovna. Pod názvem Ekologie a věda v objektivu se skrývají vítězné fotografie letošního ročníku celostátní soutěže.

Projektu, organizovanému v zemích východní Evropy koncernem Bayer ve spolupráci s organizací UNEP, udělilo záštitu také Ministerstvo životního prostředí České republiky a Český svaz ochránců přírody.

Letos čeští fotografové přihlásili do soutěže více než 900 ekologicky zaměřených snímků.

Fotografie mají upozorňovat diváky na nutnost citlivého přístupu k ochraně přírody a nutit k zamyšlení nad změnami, kterými planeta prochází.

“Ocenili jsme ve výběru přemýšlivost autorů, obrazovou výtvarnost, nejen prvoplánové symboly. Důležité je, aby se účastníci soutěže snažili uvažovat o vztahu člověk - příroda, a nejen zachycovali a poukazovali na negativní dopady, ale hledali také příležitosti ke zlepšení,” uvedl fotograf a pedagog Jan Pohribný, předseda poroty.

Fotografická díla ze soutěže Ekologie a věda v objektivu zhlédnou lidé ve třetím patře liberecké knihovny až do 25. listopadu.

Vytvořeno 31.10.2008 13:15:33 | přečteno 1639x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load