Do STŘEVLIKu zdarma

Aktualizovanou nabídku ekovýchovných programů na zbytek školního roku právě vydalo Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK).

„Vedle představení nových akcí pro veřejnost a pedagogy mateřských škol je jejím cílem ukázat školám, že areál Ekocentra Oldřichov v Hájích může nabídnout spoustu zajímavého a poučného nejen v teplejším období roku,“ řekl ředitel STŘEVLIKU Radek Hromádka.

O návštěvu tohoto nového zařízení je totiž obrovský zájem například v květnu či červnu. Školy se objednávají i rok předem. S únorovými či listopadovými termíny je to ale horší. Přitom třeba programy na farmě ekocentra lze bez problémů absolvovat během celého roku. Při každém programu je vždy k dispozici vytápěný prostor v moderním zázemí areálu.

Aby se mohly školy přesvědčit, že jim ekocentrum může dobře posloužit po celý rok, rozhodli se jeho pracovníci zpřístupnit programy v období, kdy je o ně menší zájem. Budou nabízeny se sníženým účastnickým poplatkem či dokonce zdarma.

„Základní školy mohou navštívit jakýkoliv několikahodinový blokový program až do konce března zdarma. V období leden - březen a listopad - prosinec pak základky letos dostanou 20 % slevu při objednání pobytového programu,“ doplnil Hromádka.

Středisko je hojně navštěvováno mateřskými a základními školami. Programy jsou však připravovány i pro střední školy. Ty ale zatím nacházejí cestu do Oldřichova v Hájích velmi zřídka. Aby si mohly střední školy ekocentrum snadněji „osahat,“ mají až do konce letošního června blokové i jednodenní programy zdarma. Od září do prosince pak budou mít 20 % slevu u pobytových programů.

Novou nabídku a další informace lze nalézt na www.strevlik.cz popř. je možné kontaktovat přímo pracovníky ekocentra na tel. 482 360 011. Na tomto tel. čísle lze také získat informace o autobusové dopravě do Ekocentra Oldřichov v Hájích za snížené jízdné.

Vytvořeno 29.1.2009 15:27:56 | přečteno 1564x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load