Ekocentra z celé ČR se setkala ve STŘEVLIKu

Situace v ekologické výchově na základních školách, nové metodické pomůcky a projekty, finance na ekovýchovu z Evropských fondů a řada dalšího byla na programu Valné hromady Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina. Ta se od 19. do 20. ledna konala ve Středisku ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK) v Oldřichově v Hájích.

Zástupce vzdělávacích zařízení z celé republiky přivítal radní za životní prostředí a zemědělství Jaroslav Podzimek, který zdůraznil význam ekologické výchovy dětí a mládeže a připomněl významnou roli Libereckého kraje v historii tohoto celorepublikového sdružení.

Sdružení Pavučina založilo v roce 1996 8 profesionálních středisek ekologické výchovy s cílem zvýšit úroveň ekovýchovy v České republice. Po 12 letech činnosti má tato cechovní organizace 37 členů a může se pochlubil řadou realizovaných projektů, zhotovených metodických materiálu či připravených vzdělávacích programů pro školní mládež i pedagogy.

Sdružení Pavučina má významný podíl na tom, že s ekovýchovou je Česká republika dále než většina zemí Evropské Unie.

Přestože je Liberecký kraj nejmenší rozlohou, pracují na jeho území 4 členské organizace Pavučiny (Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje, Městské středisko ekologické výchovy při Zoo Liberec Divizna, Čmelák - Společnost přátel přírody a Středisko ekologické výchovy Český ráj).

Vytvořeno 20.1.2009 16:53:14 | přečteno 1738x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load