Evropský týden lesů 20. - 24. října 2008

U příležitosti konání páté Ministerské konference o ochraně lesů v Evropě, konané 5. - ; 7. 11. 2007 ve Varšavě v Polsku, ministři odpovědní za sektor lesnictví v Evropě vyhlásili předposlední říjnový týden jako Evropský týden lesů 2008.

Tento týden by měl zviditelnit lesy i celý sektor lesnictví a zvýšit povědomí o jejich důležitém přínosu v oblasti ochrany životního prostředí a rozvoje ekonomiky a společnosti v Evropě. V České republice bude veřejnost seznámena s oblastí lesnictví v rámci lesní pedagogiky a dalších vzdělávacích i osvětových aktivit, které budou realizovat Lesy České republiky, s. p. a subjekty spolupracující na tomto významném týdnu.

Lesní pedagogika je environmentální vzdělávání o lese, vztazích a procesech probíhajících v něm. Je založena na prožitku zprostředkovaném lesními pedagogy v prostředí lesa. Cílem lesní pedagogiky je prohloubit zájem o les, zlepšit vztah člověka k lesu a přírodě obecně, objasnit význam hospodaření v lese a podpořit smysluplné zacházení s přírodou. Lesní pedagogové umožňují bezprostřední kontakt s přírodou, poznání lesa zábavnou formou a vnímání lesa všemi smysly. Lesní pedagogika je určena každému, především předškolním, školním a jiným kolektivům, rodinám, dospělým, seniorům ale i dalším zájemcům.

Akce k Evropskému týdnu lesů se nebudou konat jen ve výše uvedeném týdnu, kdy bude akce vrcholit, ale budou probíhat již od srpna do konce tohoto roku.

Těšíme se na vás!

Vysvětlivky:
Akce obsazená - na akci již není možno se přihlásit
Akce volně dostupná veřejnosti - na akci se nemusí hlásit účast kontaktní osobě, vstup je zdarma
Volné, domluva termínu individuálně - na akci je nutno svou účast nahlásit předem kontaktní osobě, vstup je zdarma

Vytvořeno 4.9.2008 15:20:24 | přečteno 1419x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load