Fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky má prvního vítěze

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ve spolupráci se Správou CHKO Jizerské hory vyhlásila počátkem března fotosoutěž s příznačným názvem Zaostřeno na Jizerky. Do bylo přihlášeno 219 fotografií od 59 autorů. Jsme velice rádi, že je mezi lidmi o Jizerské hory stále značný zájem a že je zde stále na co koukat a co fotit. 

Po celou dobu letních prázdnin probíhalo na internetu hlasování široké veřejnosti. V osmi týdenních kolech mohl každý hlasovat pro fotografie, které se mu nejvíce líbí. "Z každého kola jsme vybrali dvě nejlépe hodnocené fotografie, které se ve finálovém kole střetly mezi sebou, a čtenáři vybrali absolutního vítěze. Tím se stala paní Hana Palečková s fotografií Vodopády Jedlová. Gratulujeme a ceny od firmy Canon předáme v rámci vernisáže výstavy, která proběhne ve čtvrtek 4.10.2012 od 18 hodin v Centru Babylon v Liberci." řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace. Zde proběhne i vyhlášení 13 nejlepších fotografií, které vybrala odborná porota, a představen zde bude i nástěnný kalendář na rok 2013, který je z těchto fotografií sestaven. V listopadu se výstava přesune do prostor obchodního centra Fórum Liberec a počítáme i s jejím pokračováním (jakožto putovní) po vybraných obcích Libereckého kraje. Součástí všech výstav bude i prodej kalendářů a výtěžek bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách.

"Naším cílem bylo ukázat krajinu i život v našich Jizerkách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů na pomoc Jizerským horám," vysvětlil Petrovský.

Více informací:
Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel.: 605 701 503
e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Vytvořeno 18.9.2012 9:57:21 | přečteno 2297x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load