Informační centra Správy KRNAP mají své patrony

V letošní letní sezoně vyrostou před informačními centry Správy Krkonošského národního parku v Harrachově a Špindlerově Mlýně dřevěné sochy patronů - ; čerta a medvěda. Informační centrum Správy KRNAP v Obřím dole bude zase charakterizovat pískovcová socha sovy. Tito patroni budou držet ochrannou ruku nad návštěvníky Krkonoš a zároveň se stanou prostředníky výchovy k lásce ke krkonošské přírodě především pro naše nejmladší návštěvníky.

Na harrachovské informační centrum Správy KRNAP již nyní dohlíží čert, pod jehož patronací se rodiče i děti hravou formou mohou více dozvědět o krkonošské přírodě. Sochu z harrachovského smrku vyřezal sochař Ivan „Dědek“ Šmíd. Výběr patrona, kterým je čert, byl zcela jasný s ohledem na nedalekou Čertovu horu, dominantu Harrachova.

Špindlerovské informační centrum Správy KRNAP ležící na úpatí Medvědína bude chránit, jak jinak, než medvěd. Ten se bude rodit pod rukama sochaře Ivana „Dědka“ Šmída 24. - 31. srpna 2010. Veřejnost v průběhu několika dní bude moci sledovat, jak z bukového polena zručné ruce pomocí nejrůznějších nástrojů vyrobí patrona v podobě medvěda.

Patronkou informačního centra Správy KRNAP v Peci pod Sněžkou - Obřím dole je kamenná sova vyrobená výtvarníkem Vladimírem Taclíkem. Byla nainstalována minulý týden a během krátké doby se stala velkou oblíbenkyní dětí i dospělých.

Patroni poslouží i ekologické výchově. Návštěvníci informačních center budou moci vyplnit pracovní list s konkrétními úkoly, při nichž se dozvědí řadu zajímavých informací o regionu a okolní přírodě. Ti úspěšní si za svou snahu odnesou kartičky s obrázky krkonošských rostlin a živočichů, kterých je celkem 32 a mohou dohromady utvořit krásnou sbírku atraktivních obrázků klenotů krkonošské přírody.

Věříme, že nám patroni s přispěním ekologické výchovy pomohou nenásilnou formou zlepšovat vztah všech příchozích ke Krkonoším.

Bližší informace:
Bc. Radek Drahný, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz


Vytvořeno 15.7.2010 15:43:47 | přečteno 1467x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load