Jizerky letos oslavují

Již 40. výročí svého vyhlášení letos oslaví Chráněná krajinná oblast Jizerské hory. V rámci projektu Jizerky slaví budou po celý rok probíhat zajímavé akce. Ve spolupráci se správou chráněné krajinné oblasti je bude připravovat řada organizací z regionu a finančně je podpoří Liberecký kraj. Záštitu nad celým projektem převzali Ministr životního prostředí České republiky Martin Bursík a náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika. První akce proběhnou již v únoru.

Na večer 14. února 2008 bude ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Větrník a Zoo Liberec připravena pro všechny lačné po vědění „Soví škola“. Sraz bude v 17.00 hod. u vchodu do Zoo Liberec. Vypravíme se za dravci a sovami zde chovanými. Poté se bude možné ve V- klubu v ul. 5. května setkat se sovami ze stanice pro handicapované živočichy a dozvědět se řadu zajímavostí ze života sov.

V únoru bude také možné shlédnout výstavu fotografií pod názvem Jizerky mýma očima. V Severočeském muzeu v Liberci bude od 25. ledna do 24. února 2008 vystaven jedinečný soubor fotografií známých fotografů, kteří působí v Jizerských horách. „Inspirováni výstavou pak můžete sami s fotoaparátem vyrazit do přírody. Můžete vyfotografovat místo, krajinu, detail, prostě cokoli, co pro vás charakterizuje „naše Jizerky“ a obrázek poté věnovat CHKO Jizerské hory k narozeninám,“ vybízí vedoucí správy CHKO Jiří Hušek. Vaše fotografie se stanou součástí výstavy Jizerkám k narozeninám, která bude představena v rámci čtyřdenní jizerské konference v květnu 2008 v prostorách libereckého Kolosea. Autoři nejzdařilejších snímků si odnesou hodnotné ceny.

Bližší informace o fotografické soutěži i dalších akcích projektu Jizerky slaví naleznete na www.jizerkyslavi.cz .

ikona souboruVyhlášení soutěže Kreslím dárek pro Jizerky - uzávěrka je 15. dubna 2008

ikona souboruVyhlášení fotografické soutěže Jizerkám k narozeninám - uzávěrka je 1. května 2008

ikona souboruKalendář akcí ke 40. výročí CHKO

Vytvořeno 23.1.2008 17:36:04 | přečteno 3270x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load