Kalendář pomáhá Jizerkám

Již třetím rokem mohou lidé pomoci Jizerským horám zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky. Ten vznikl ze stejnojmenné fotografické soutěže a výtěžek z jeho prodeje bude použit na výsadby původních druhů dřevin do Jizerských hor.

Ty byly již zahájeny a prvních 9 000 sazenic buků je již v zemi. Zároveň bylo vybudováno 3,5 km oplocenek, které budou malé stromky chránit před zvěří. „Celkově jich bude podle projektu vysázeno přes 90 000 na 331 ha ploch ve třech jizerskohorských biocentrech“, řekl Ondřej Petrovský, ředitel Nadace.

Většinu prostředků na výsadby poskytly fondy EU, ale na povinný vlastní spolupodíl jsou získávány finance mimo jiné právě z prodaných kalendářů. Ty je možné si objednat přímo u nadace emailem: jizerky@ecn.cz, telefonicky 605 701 503 nebo osobně v kanceláři, kterou naleznete na liberecké adrese Matoušova 453/21. Cena je 300,- Kč, v případě zasílání poštou je nutné ještě připočíst poštovné ve výši 70,- Kč. „Celá myšlenka fotosoutěže byla koncipována tak, aby potěšila nejen oko návštěvníka, ale aby pomohla i Jizerkám, které naši podporu stále potřebují“, vysvětlil Petrovský.

Výstupem fotosoutěže je i soubor fotografií, které si mohou lidé prohlédnout na výstavě v prostorách obchodního centra Fórum Liberec. K vidění je zde celkem 38 snímků a to až do konce listopadu. Ty vybrala odborná porota a z 13 nejlepších byl sestaven i nástěnný kalendář Zaostřeno na Jizerky 2014. „Rozhodli jsme se představit krásu Jizerských hor i lidem, kteří do nich zavítají jen občas. Fotografové dokázali zachytit pohledy, které mohou běžnému návštěvníkovi uniknout. Vstupné na výstavu je samozřejmě zdarma, ale přispět na Jizerky je možné do připravené pokladničky“, doplnil Petrovský.

Více informací:
Ondřej Petrovský
ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Vytvořeno 11.11.2013 11:36:36 | přečteno 1900x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load